Üdvözöljük a "Dunavarsány Szennyvíztisztító Telep Technológiájának korszerűsítése" című projekt oldalán. Honlapunkon érdekes és aktuális információkat tudhat meg a beruházásról.
Kedvezményezettek:
A projekt címe: Dunavarsány Szennyvíztisztító Telep Technológiájának korszerűsítése
Támogatás összege: 3 945 087 583 Ft
Összköltség: 4 152 723 771 Ft
A támogatás intenzitása: 95,000000 %
A projekt azonosító száma: KEHOP-2.2.2-15-2015-00039
A projekt fizikai befejezésének határideje: 2023.08.31.
További információk: www.dunavarsany.hu
A projekt megvalósításának helye Magyarország, Dunavarsány város közigazgatási területe.
A Dunavarsány központú szennyvízelvezetési agglomeráció a hatályos 25/2002. (II.27.) Korm.rendelet 2. sz. táblázatában szerepel és meglévő szennyvíztisztító telep fejlesztése (TF) feladattal érintett. Az agglomeráció további települései, melyek tulajdonosai is a telepnek: Áporka, Délegyháza, Majosháza, Szigetszentmárton, Taksony. A projekt megvalósításával hozzájárul Magyarország Csatlakozási Szerződésben vállalt kötelezettségének megfelelően, a 2000 lakosegyenérték feletti szennyvízelvezetési agglomerációk csatornázási feladatainak, szennyvízkezelésének, korszerű iszapkezelésének és hasznosításának, valamint a nem közművel összegyűjtött háztartási szennyvíz szennyvíztisztító telepi elhelyezésének fejlesztéséhez.
Az elszámolandó csatornahálózati rekonstrukció mértéke nem haladja meg az elszámolható költségek 5 %-át.
A projektet Dunavarsány Város Önkormányzata, Áporka Község Önkormányzata, Délegyháza Község Önkormányzata, Majosháza Község Önkormányzata, Szigetszentmárton Község Önkormányzata, Taksony Nagyközség Önkormányzata és az Építési és Közlekedési Minisztérium konzorciuma fogja megvalósítani. A projekt támogatási összege: 3 945 087 583 Ft.
A projekt célja egy korszerű, megfelelő tisztítási hatásfokkal rendelkező szennyvíztisztító telep kiépítése. A szakszerű tisztítás révén a környezetterhelés csökkentése és egészségesebb lakókörnyezet valósulhat meg. A fejlesztés megvalósulása által hosszútávon megoldható a település szennyvizeinek ártalommentes elhelyezése, megszüntethető a talajvíz szennyezése, és az ivóvízbázisok veszélyeztetése, valamint növelhető a környező felszíni és felszín alatti vizek minőségének védelme.